Jak znaleźć zgubiony iPhone bez Find My iPhone

Jak znaleźć zgubiony iPhone bez Find My iPhone

Zespół Detectico Zespół Detectico

Wykwalifikowani technicy opanowujący dane o lokalizacji.

Kiedy tracisz telefon, tracisz nie tylko kontakt ze światem. Nawet jeśli kopie zapasowe danych znajdują się w chmurze, zaczynanie od zera może być naprawdę denerwujące – nie mówiąc już o kosztach. Kiedy zgubisz telefon, zawsze lepiej spróbować go odnaleźć, nawet jeśli nie jest to łatwe. W tym artykule dowiemy się, jak znaleźć zgubiony iPhone bez funkcji Znajdź mój telefon.

Spis treści

Czy możesz śledzić iPhone'a bez Find My iPhone?

Mimo że Find My to sposób, w jaki większość ludzi odnajduje swój zgubiony telefon (według niedawnego badania 69% pokolenia Z i 77% pokolenia milenialsów użyj tej aplikacji), istnieją sposoby na znalezienie iPhone'a bez Find My iPhone. Jeśli masz inną aplikację do śledzenia lub zegarek Apple Watch, możesz jej użyć. Istnieją jednak również inne sposoby znalezienia go bez nich.

Jeśli masz zegarek Apple Watch, możesz podłączyć go do telefonu za pomocą tego samego Apple ID. Możesz także użyć Map Google, aby znaleźć zaginiony iPhone (jeśli masz skonfigurowane udostępnianie lokalizacji i oś czasu). W poważnych sytuacjach możesz także skorzystać z numeru IMEI.

baner

Sposoby śledzenia iPhone'a bez funkcji Find My

Jeśli nie chcesz lub nie możesz, oto kilka innych opcji, jak znaleźć iPhone'a bez Find My iPhone.

Skorzystaj z dedykowanej aplikacji śledzącej

Detectico pl

Jedną z pierwszych opcji, która przychodzi na myśl, jest aplikacja śledząca Detectico. Jest to przydatne narzędzie online, które nie wymaga użycia żadnego innego urządzenia mobilnego, ponieważ działa z dowolnej przeglądarki internetowej. Co więcej, działa z dowolnego miejsca na świecie, pod warunkiem, że w okolicy jest zasięg telefonii komórkowej. Jeśli zastanawiasz się, jak zlokalizować iPhone'a bez Find My iPhone, możesz także użyć Detectico w odwrotnej kolejności, aby dowiedzieć się, kto do Ciebie dzwoni, a także wyszukać własny numer i sprawdzić, czy nie są z nim powiązane żadne wycieki danych.

Oto jak to działa w przypadku śledzenia lokalizacji zgubionego telefonu:

 1. Przejdź do strony internetowej Detectico.
 2. Wpisz swój numer telefonu komórkowego i spersonalizowaną wiadomość, a następnie kliknij „Zlokalizuj”.
 3. Wiadomość zostanie wysłana z linkiem. Jeśli ktoś znalazł telefon i może kliknąć łącze, będzie można zobaczyć, gdzie znajduje się telefon.

Wadą tego jest to, że zależy to od tego, czy ktoś znalazł telefon. Zależy to również od tego, czy będą w stanie odblokować urządzenie, klikając link przesłany przez Detectico.

Mapy Google

Mapy Google

Jeśli zastanawiasz się, jak znaleźć zagubiony iPhone bez Find My iPhone za darmo, możesz skorzystać z Map Google. Oznacza to, że możesz śledzić zgubiony iPhone bez konieczności pobierania jakichkolwiek aplikacji.

Ta metoda polega na tym, że wcześniej skonfigurowałeś i zezwoliłeś na udostępnianie lokalizacji na osi czasu Google. Na przykład oś czasu będzie zawierać historię lokalizacji, odbyte podróże i odwiedzone miejsca. Jeśli chcesz śledzić zagubiony iPhone bez aplikacji, dostęp do Osi czasu Google może dostarczyć cennych informacji o lokalizacji. Nie działa to jednak w czasie rzeczywistym i występuje pewne opóźnienie.

Jeśli jednak zgubisz iPhone'a, będziesz mógł użyć innego urządzenia, aby zalogować się na osi czasu Google i sprawdzić, gdzie ostatnio zarejestrowało się ono w sieci. Jest to również świetny sposób na znalezienie zgubionego, wyłączonego iPhone'a. Nawet jeśli bateria się rozładuje od czasu jej zgubienia, nadal będziesz wiedzieć, gdzie znajdowała się ostatnia lokalizacja.

Oto jak z niego korzystać:

 1. Otwórz przeglądarkę internetową i odwiedź www.google.com/maps/timeline.
 2. Zaloguj się na swoje konto Google.
 3. Wyszukaj swój telefon i wybierz opcję „dzisiaj”, aby zobaczyć, gdzie się znajduje, lub datę zgubienia telefonu, aby sprawdzić, kiedy ostatni raz wybrał lokalizację.

Zegarek Apple

Zegarek Apple

Innym sposobem śledzenia iPhone'a bez Find My iPhone jest użycie Apple Watch. Nie będzie to jednak działać z niczyim zegarkiem Apple Watch. Musi być połączony z zegarkiem Apple Watch, który był wcześniej sparowany z Twoim telefonem i musi być zarejestrowany na tym samym koncie Apple ID.

Jeśli chcesz spróbować znaleźć swojego iPhone'a w ten sposób, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz swój zegarek Apple.
 2. Znajdź aplikację Znajdź urządzenia.
 3. Z urządzeń pokazanych na liście wybierz swojego iPhone'a.
 4. Jeśli zegarek może go zlokalizować, pojawi się na mapie pokazującej jego lokalizację. Będziesz mógł zobaczyć podstawowe informacje, takie jak odległość od Ciebie i poziom naładowania. Zobaczysz także, kiedy był ostatnio podłączony do sieci, w tym Wi-Fi.
 5. Jeśli żadna lokalizacja nie jest widoczna, oznacza to, że zegarek nie może znaleźć telefonu. W tym momencie możesz poprosić zegarek o powiadomienie Cię, gdy zostanie znaleziony. Jeśli więc ktoś połączy Twój telefon z Internetem, otrzymasz powiadomienie na zegarku.

Numer IMEI

IMEI

Każde urządzenie mobilne ma unikalny numer IMEI. Jeśli zgubisz telefon, możesz użyć numeru IMEI, aby znaleźć jego lokalizację. Jeśli zastanawiasz się, jak znaleźć zagubionego iPhone'a, znajomość jego numeru IMEI jest kluczowa. Jeśli przed zgubieniem telefonu nie wiedziałeś, co to jest, znajdziesz go na pudełku, w którym otrzymano telefon. Może również pojawić się na rachunku telefonicznym.

Za pomocą tego numeru możesz poprosić operatora o znalezienie Twojego iPhone'a. Ważne jest również, aby podać ten numer policji, aby mogła zwrócić Ci telefon, jeśli zostanie znaleziony i oddany.

Oto, co musisz zrobić, aby użyć numeru IMEI do śledzenia iPhone'a.

 1. Otwórz przeglądarkę na komputerze lub innym urządzeniu.
 2. Przejdź do www.trackei.net a następnie wpisz numer IMEI telefonu.
 3. Kliknij przycisk „Szukaj”.
 4. Strona internetowa wskaże Ci lokalizację w przybliżeniu.

Czytaj także: Aplikacja Znajdź mój telefon: Najlepsze aplikacje na rynku

Co zrobić, jeśli zgubiłeś iPhone'a

Kiedy ludzie tracą iPhone’y, często pytają czy możesz śledzić iPhone'a bez Find My iPhone? W tym artykule pokazaliśmy wiele sposobów zlokalizowania iPhone'a bez Find My iPhone, więc wiesz, że odpowiedź na to pytanie brzmi „tak”.

Oto kilka wskazówek, jeśli zgubiłeś iPhone'a:

 • Znajdź to. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to spróbować ustalić, gdzie znajduje się Twój telefon. Pomyśl o tym, kiedy ostatnio go miałeś i jak mógł się zgubić. Następnie spróbuj skorzystać z jednego z wielu sposobów śledzenia jego lokalizacji.
 • Zablokuj telefon. Jeśli korzystasz z aplikacji Znajdź mój, możesz oznaczyć w niej iPhone'a jako zagubiony. Spowoduje to zdalne zablokowanie telefonu i wyłączenie możliwości korzystania z Apple Pay. Możliwe jest także wyświetlenie spersonalizowanej wiadomości, dzięki której możesz poprosić kogoś, aby zadzwonił do Ciebie pod inny numer, jeśli go znajdzie.
 • Zgłoś jego brak. Powiadom policję o zaginięciu iPhone'a, podając mu numer IMEI, aby wiedzieli, że jest on Twój, jeśli zostanie oddany.
 • Złóż wniosek o to w ramach ubezpieczenia. Możesz złożyć wniosek o odszkodowanie, jeśli Twoja polisa ubezpieczeniowa obejmuje utratę zasięgu telefonu. Niezależnie od tego, czy dotyczy to AppleCare+, czy innego ubezpieczyciela, aby zgłosić roszczenie, postępuj zgodnie z odpowiednimi procedurami.
 • Usuń swoje dane. Jeśli wygląda na to, że Twój telefon się nie pojawi, ostatnią rzeczą do zrobienia jest zdalne wyczyszczenie z niego wszystkich danych. Nadal będziesz mieć dostęp do rzeczy w iCloud, ale oznacza to, że Twój fizyczny telefon zostanie całkowicie wyczyszczony.

FAQ

Czy można śledzić zgubiony iPhone z Androida?

Możesz korzystać z iCloud w przeglądarce. W ten sposób możliwe jest również śledzenie iPhone'a bez zainstalowanej aplikacji.

Czy można śledzić zgubiony iPhone z innego iPhone'a?

Wiele osób chce wiedzieć, jak śledzić lokalizację iPhone'a z innego iPhone'a. Na szczęście możesz to zrobić. Będziesz musiał odwiedzić www.icloud.com/find i zaloguj się na swoje konto.

Czy mogę usunąć dane z utraconego iPhone'a?

Jeśli wypróbowałeś wszystkie sposoby zlokalizowania iPhone'a bez Find My iPhone i nadal go nie odzyskałeś, czas usunąć dane. Najpierw zaloguj się do swojego konta Apple online, wybierz zgubiony telefon i oznacz go jako zgubiony. Następnie kliknij „Wymaż to urządzenie”. Postępuj zgodnie z instrukcjami i potwierdź.

Czytaj także: 10 Najlepsze wyszukiwanie numeru telefonu z nazwą, bez opłat

Wnioski

Więc masz to, wiele różnych sposobów śledzenia zgubionego iPhone'a. Mamy nadzieję, że korzystając z jednej z tych metod, odzyskasz telefon. Jeśli jednak tego nie zrobisz, pamiętaj o zdalnym usunięciu wszystkich jego danych i, jeśli to możliwe, złóż wniosek o odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia.