Czy iPhone może udostępniać lokalizację systemowi Android?

Czy iPhone może udostępniać lokalizację systemowi Android? Twój kompleksowy przewodnik

Zespół Detectico Zespół Detectico

Wykwalifikowani technicy opanowujący dane o lokalizacji.

Jeśli należysz do gospodarstwa domowego, grupy znajomych lub rodziny korzystającej z różnych systemów operacyjnych, znalezienie przydatnego sposobu udostępniania lokalizacji może być trudne. Wiele osób pyta, czy iPhone może udostępniać lokalizację systemowi Android? W tym artykule pokażemy Ci kilka sposobów obejścia różnic w systemach operacyjnych, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się współdzieleniem lokalizacji między iPhonem a Androidem (i odwrotnie).

Spis treści

Czy można śledzić iPhone'a z Androida?

Na szczęście udostępnianie lokalizacji między telefonami iPhone i Android jest całkowicie możliwe. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli oba urządzenia mają specjalną aplikację monitorującą. Jest ich oczywiście kilka, a także kilka innych sposobów, aby to zrobić (np. za pomocą Map Google lub usługi Find My). Jednak choć udostępnianie lokalizacji jest dobre, jest to również ryzykowne przedsięwzięcie.

Zanim zdecydujesz się śledzić czyjąś lokalizację, ważne jest, aby znać przepisy obowiązujące w Twoim kraju. Większość miejsc nie pozwala na śledzenie innej osoby bez jej wiedzy. Na przykład 26 stanów uważa śledzenie lokalizacji innej osoby za naruszenie prywatności.

Zazwyczaj jednak możesz to zrobić, aby chronić swoje dzieci i zapewnić im bezpieczeństwo, zanim osiągną dorosłość. Możesz także śledzić osobę, jeśli wyrazi na to zgodę. Wreszcie, jeśli jesteś właścicielem urządzenia, możesz śledzić jego lokalizację.

Detectico — najlepszy sposób na śledzenie iPhone'a za pomocą Androida

Detectico_Location1

Prawdopodobnie najlepszym sposobem udostępniania lokalizacji z iPhone'a na Androida jest użycie oprogramowania Detectico. Zamiast aplikacji do pobrania jest to narzędzie, które pozwala znaleźć lokalizację dowolnego urządzenia w dowolnym miejscu na świecie. Nie ma znaczenia, w jakiej sieci się znajdujesz i jakiego systemu operacyjnego używasz, Detectico jest uniwersalny. Zależy to jednak od tego, czy druga osoba ma sygnał i połączenie z telefonu komórkowego, więc nie będzie działać na pustyni, gdzie nie ma masztów telefonicznych.

Oto jak to działa:

  1. Przejdź do strony internetowej Detectico.
  2. Wprowadź numer telefonu komórkowego danej osoby i wiadomość osobistą.
  3. Na telefon tej osoby zostanie wysłana wiadomość tekstowa zawierająca Twoją wiadomość i link.
  4. Gdy klikną link, zobaczysz ich lokalizację na mapie.

Jeśli jednak wolisz używać aplikacji do udostępniania lokalizacji między iPhonem i Androidem, istnieją one również.

Jak śledzić iPhone'a za pomocą Androida za darmo?

Czy Samsung może śledzić iPhone'a? Absolutnie, istnieją też inne sposoby śledzenia iPhone'ów z Androida. Oto niektóre z możliwych bezpłatnych opcji, spośród których możesz wybierać.

Sposób 1. Przejdź do Find My Device

Google Find My Device

Wiele osób pytających, czy można udostępniać lokalizację między iPhonem a Androidem, uważa, że korzystanie z usługi Find My firmy Apple nie będzie możliwe. Jednak możesz to zrobić.

Google ma własną wersję o nazwie Find My Device, więc najpierw musisz upewnić się, że jest ona włączona. Ponieważ jednak nie ma aplikacji dla iPhone'ów, muszą oni przejść do przeglądarki, aby zlokalizować urządzenie z Androidem. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale jest możliwe.

Sposób 2. Użyj Map Google do śledzenia lokalizacji iPhone'a

Map Google można także używać do śledzenia lokalizacji telefonów. Mapy Google, gdy włączone jest udostępnianie lokalizacji, śledzą, gdzie było Twoje urządzenie i umieszczają je na osi czasu Google. Oznacza to, że będziesz mógł zobaczyć historię lokalizacji na innych urządzeniach, jeśli zalogujesz się przy użyciu tych samych danych uwierzytelniających Google.

Oto jak śledzić iPhone'a z Androidem za pomocą Map Google:

  1. Otwórz Mapy Google na swoim iPhonie.
  2. Kliknij Menu, a następnie Ustawienia.
  3. Wybierz Treści osobiste, a następnie przewiń do Ustawienia lokalizacji. Włącz to.
  4. Następnie na telefonie z Androidem zaloguj się przy użyciu swojego identyfikatora i przejdź do Menu, a następnie Oś czasu. Będziesz mógł zobaczyć historię lokalizacji iPhone'a.

Nie jest to jednak dobry sposób śledzenia telefonu w czasie rzeczywistym, ponieważ aktualizacja wymaga czasu. To świetne rozwiązanie, jeśli chcesz wiedzieć, dokąd dotarło urządzenie, ale sprawdzenie ostatniej lokalizacji występuje z opóźnieniem.

Sposób 3. Wypróbuj udostępnianie lokalizacji WhatsApp

Udostępnianie lokalizacji WhatsApp

Ale czy Android może śledzić iPhone'a? Na szczęście tak. Jedną z opcji do wypróbowania jest udostępnianie lokalizacji WhatsApp. Ta funkcja, gdy jest włączona, aktualizuje Twoją lokalizację i umożliwia udostępnianie lokalizacji iPhone'a systemowi Android. To także świetny sposób na bezpłatne śledzenie iPhone'a z systemem Android, ponieważ oboje potrzebujecie tylko WhatsApp.

Są jednak tego wady. Na przykład musisz włączyć usługę za każdym razem, gdy chcesz z niej skorzystać. Maksymalny czas, na jaki możesz go ustawić, to 8 godzin, co oznacza, że będziesz musiał go odświeżać, jeśli chcesz udostępniać swoją lokalizację na dłużej. Ale na szczęście istnieją sposoby udostępniania lokalizacji na czas nieokreślony z iPhone'a na Androida.

Czytaj także: 10 Najlepsze wyszukiwanie numeru telefonu z nazwą, bez opłat

W zależności od lokalizacji istnieje kilka przypadków, w których śledzenie czyjegoś telefonu, niezależnie od tego, czy jest to iPhone, Android czy inny, byłoby całkowicie nielegalne. Jednakże, jeśli jest to dziecko lub osoba pozostająca na utrzymaniu albo na przykład masz obawy dotyczące czyjegoś stanu psychicznego, są one uzasadnione i nie są nielegalne. Dodatkowo w tych uzasadnionych scenariuszach szczególnie przydatne mogą być metody udostępniania lokalizacji z iPhone'a na Androida.

Udostępniając lokalizację między iPhonem i Androidem, zawsze najlepiej jest zawrzeć obopólną zgodę. Istnieją sposoby śledzenia iPhone'a za pomocą iPhone'a bez ich wiedzy, ale są one najlepsze dla rodziców, którzy martwią się o swoje nastolatki.

Czytaj także: Aplikacja Znajdź mój telefon: Najlepsze aplikacje na rynku

Wnioski

Na szczęście dla tych, którzy szukają odpowiedzi na pytanie, jak zlokalizować iPhone'a z Androidem i odwrotnie, istnieje wiele opcji. Mamy nadzieję, że w naszym przewodniku znajdziesz rozwiązanie, które będzie dla Ciebie odpowiednie.