Jak zjistit něčí polohu na Facebooku, aniž byste byli v přátelích

Jak zjistit něčí polohu na Facebooku, aniž byste byli v přátelích

Tým Detectico Tým Detectico

Zkušení technici ovládající lokalizační data.

Facebook je nejčastěji používané sociální média, která se pyšní více než 3 miliardami aktivních uživatelů měsíčně. Pokud chcete zjistit aktuální polohu někoho, kdo je pro vás důležitý, možná vás zajímá, jak zjistit polohu účtu na Facebooku.

Probereme si nejúčinnější způsoby, jak toho dosáhnout.

Obsah

Lze zjistit polohu něčího účtu na Facebooku?

Lze najít polohu něčího účtu na Facebooku

Facebook shromažďuje všechny typy uživatelských dat včetně historie polohy, IP adres, telefonních čísel a dokonce i historie procházení. Můžete však někoho sledovat na Facebooku, aniž by o tom věděl? Jednoslovná odpověď na tuto otázku zní ano a lze to provést několika způsoby, které se dozvíte v tomto průvodci.

Pokud jde o důvody, proč chcete někoho najít na Facebooku, může jich být více. Například pokud se setkáte s falešným účtem, který vás pronásleduje, nebo se stanete obětí online šikany, budete chtít identifikovat osobu, která za ním stojí.

Mezi další důvody patří sledování dítěte nebo zaměstnance nebo řešení obav z potenciálně nevěrného partnera či přítele.

Důležité: Samotné sledování polohy někoho na Facebooku může být užitečné v situacích, kdy se jedná o online hrozby nebo obtěžování, nezapomeňte však přijmout další bezpečnostní opatření. Incidenty můžete zdokumentovat a nahlásit na Facebook a v případě potřeby zapojit místní orgány činné v trestním řízení.

banner

Jak tajně zjistit něčí polohu v aplikaci Facebook Messenger?

Jak již bylo zmíněno, existuje několik způsobů, jak zjistit, kde se někdo na Facebooku nachází, aniž byste byli jeho přáteli. Nejúčinnější metodou, jak získat přesnou polohu v reálném čase, je však použití aplikace Detectico, která zjišťuje polohu.

Poznámka: Pokud chcete zjistit, jak zjistit něčí polohu v aplikaci Facebook Messenger, může vám být užitečná aplikace Detectico. Jedná se však o online službu pro vyhledávání telefonních čísel a není vytvořena speciálně pro Facebook.

Sledování polohy účtu Facebook pomocí Detectico

Detectico_Location1

Detectico je jedna z nejvýkonnějších a nejpřesnějších online aplikací pro sledování polohy, kterou lze spustit na všech typech zařízení a sledovat polohu osoby.

Zde je návod, jak pomocí aplikace Detectico někoho sledovat přes Facebook Messenger, aniž by o tom věděl:

 1. Vezměte své oblíbené zařízení a otevřete vybraný prohlížeč.
 2. Přejít na Detectico a přihlaste se ke svému účtu nebo si vytvořte nový účet (pokud ho ještě nemáte).
 3. Zadejte telefonní číslo osoby, kterou chcete sledovat.

Poté zařízení Detectico pro sledování polohy na Facebooku odešle zprávu obsahující vlastní zprávu a jedinečný odkaz na zadané číslo. Jakmile příjemce na odkaz klepne, budete moci sledovat jeho přesnou polohu na mapě.

Poznámka: Cílová osoba obdrží zprávu na svém Facebook Messengeru pouze v případě, že jej používá jako výchozí aplikaci pro zasílání zpráv. V opačném případě bude odeslána do aplikace, kterou používá pro odesílání a příjem SMS.

Detectico Výhody

 • Sledování polohy v reálném čase: Umožňuje rychlé, přesné sledování polohy jakékoli osoby v reálném čase pomocí jejího telefonního čísla.
 • Kompatibilita napříč platformami: Funguje na všech typech zařízení, včetně chytrých telefonů, tabletů, stolních počítačů a notebooků, a podporuje všechny hlavní operační systémy.
 • Instalace není nutná: Nevyžaduje žádnou instalaci, protože se jedná o webovou aplikaci, takže je uživatelsky přívětivá a snadno dostupná.
 • Celosvětová dostupnost: Poskytuje celosvětovou dostupnost a umožňuje snadné sledování míst po celém světě.
 • Nezávislý provoz: Funguje samostatně, což znamená, že k jejímu používání nepotřebujete žádnou jinou aplikaci.

Detectico Nevýhody

 • Placená platforma: Funguje jako placená platforma s jednodenní zkušební dobou.
 • Nezávislá aplikace: není integrován přímo do aplikace Facebook Messenger.

Přečtěte si také: Nejlepší mobilní číslo Tracker s Google Map 2024 [recenze]

Sledování polohy na Facebooku: Jednodušší, ale méně účinné metody

Používání aplikace Detectico vás sice bude stát peníze, protože je považována za pokročilou aplikaci, ale existují i bezplatné metody, které můžete použít ke zjištění polohy lidí na Facebooku. Ty jsou však poměrně omezené a méně efektivní, protože vám neposkytnou polohu na mapě v reálném čase okamžitě.

Pokud však nemáte po ruce žádné jiné řešení, stojí za to je vyzkoušet a mohou být užitečné. Pojďme si je podrobněji probrat.

Použití IP adresy Facebooku

Adresa IP (Internet Protocol) je jedinečné číslo/značka, která identifikuje konkrétní zařízení připojené k internetu. Pokud vás zajímá, jak sledovat něčí polohu v aplikaci Facebook Messenger pomocí IP adresy, pak je odpověď jednoduchá.

Stačí použít nástroj pro vyhledávání IP adres. Nejprve však musíte získat IP adresu a poté použít vyhledávací nástroj.

Tento dvoufázový proces však nemusíte podstupovat. Místo toho můžete použít Grabify, což je online nástroj pro zachycení IP adresy, který vám také poskytne informace o poloze.

Na službě Grabify se mi nejvíce líbí, že tento nástroj pro sledování polohy na Facebooku můžete používat online zdarma. Funguje to takto:

 1. Otevřete Facebook na svém smartphonu a přejděte na profil cílové osoby.
 2. Zkopírujte odkaz na profil a otevřete jej Grabify v prohlížeči.
 3. Vložte odkaz na profil do pole URL, které je k dispozici na webových stránkách, a vyberte možnost "Vytvořit adresu URL".
 4. Zkopírujte odkaz na sledování IP vygenerovaný službou Grabify a odešlete jej cílové osobě do služby Facebook Messenger.

Jakmile na tento odkaz kliknou, na stránce Grabify se zobrazí jejich IP adresa a informace o poloze včetně země a města.

Poznámka: Grabify sice může fungovat jako sledovač polohy Facebook ID, protože nabízí informace o zemi a městě vašeho cíle, ale neposkytuje vám přesnou polohu.

Kontrola štítků umístění

Značka umístění, jak už název napovídá, představuje souřadnice fyzického umístění. Pokud chcete sledovat polohu účtu na Facebooku, můžete přejít na jeho profil a prohlédnout si příspěvky, které sdílel.

Pokud u některého z jejich příspěvků narazíte na značku polohy, klikněte na ni a vyberte možnost "Zobrazit umístění". Otevře se aplikace mapy ve vašem zařízení a zobrazí se přesná poloha.

Důležité: Umístění, které tímto způsobem získáte, bude odrážet místo, kde došlo k aktivitě příspěvku. To znamená, že cílová osoba se od té doby již mohla přestěhovat na jiné místo.

Přehled příběhů na Facebooku

Procházení příběhů na Facebooku může být také užitečnou metodou pro zjištění polohy lidí na Facebooku. Ačkoli to může jen někdy poskytnout přesnost v reálném čase, protože lidé obvykle zveřejňují příběh po opuštění místa, mnoho osob často sdílí příspěvky spolu se svou polohou v reálném čase.

Chcete-li si prohlédnout příběhy, otevřete aplikaci Facebook Messenger a přejděte na "Příběhy". Zde najdete nejnovější příběhy lidí z vašeho seznamu přátel. Pokud uvidíte příběh sdílený vaším cílem, klepněte na něj a zobrazte další podrobnosti, včetně všech sdílených míst nebo aktivit.

Dávejte pozor: Chcete-li použít tuto metodu, musí být osoba, jejíž polohu chcete sledovat, ve vašem seznamu přátel.

Mohu zobrazit historii polohy prostřednictvím Facebooku?

Funkce kontroly historie polohy na Facebooku byla bohužel odstraněna z důvodu nízkého využívání a obav o ochranu soukromí. Proto ji není možné použít k vyhledání něčí polohy na Facebooku.

Vzhledem k tomu, že bezpečnost online je zásadní, je nutné se ujistit, že metoda sledování, kterou používáte, upřednostňuje ochranu osobních údajů uživatelů. V této souvislosti se Detectico jeví nejen jako efektivní a přesné, ale také bezpečné řešení. Nabízí plnou ochranu proti úniku dat, která zajišťuje bezpečné sledování polohy.

Přečtěte si také: Jak zjistit přesnou polohu mobilního čísla na mapě

Závěr

Nejúčinnější a nejpřesnější metodou, jak zjistit něčí polohu na Facebooku, je použít sledování polohy Detectico Messenger, aniž by o tom dotyčný věděl.

Pokud tuto aplikaci nemůžete použít z nějakého důvodu, například kvůli omezenému rozpočtu, můžete vyzkoušet jiné metody uvedené v tomto průvodci.