Jak znaleźć czyjąś lokalizację na Facebooku bez bycia znajomym?

Jak znaleźć czyjąś lokalizację na Facebooku bez bycia znajomym?

Zespół Detectico Zespół Detectico

Wykwalifikowani technicy opanowujący dane o lokalizacji.

Facebook jest najczęściej używane platforma mediów społecznościowych, szczycąca się ponad 3 miliardami aktywnych użytkowników miesięcznie. Jeśli chcesz poznać aktualne miejsce pobytu kogoś ważnego dla Ciebie, możesz zastanawiać się, jak wyśledzić lokalizację konta na Facebooku.

Omówmy najskuteczniejsze sposoby osiągnięcia tego celu.

Spis treści

Czy można znaleźć lokalizację czyjegoś konta na Facebooku?

Czy można znaleźć lokalizację czyjegoś konta na Facebooku?

Facebook gromadzi wszystkie rodzaje danych użytkownika w tym historię lokalizacji, adresy IP, numery telefonów, a nawet historię przeglądania. Ale czy można śledzić kogoś na Facebooku bez jego wiedzy? Odpowiedź na to pytanie brzmi "tak" i można to zrobić na wiele sposobów, o których dowiesz się z tego przewodnika.

Jeśli chodzi o powody, dla których chciałbyś zlokalizować kogoś na Facebooku, może być ich wiele. Na przykład, jeśli napotkasz fałszywe konto, które Cię prześladuje lub staniesz się ofiarą nękania online, będziesz chciał zidentyfikować osobę, która za tym stoi.

Inne powody obejmują monitorowanie dziecka lub pracownika lub rozwiązywanie obaw dotyczących potencjalnie niewiernego partnera lub przyjaciela.

Ważne: Chociaż samodzielne śledzenie czyjejś lokalizacji na Facebooku może być pomocne w sytuacjach związanych z groźbami lub nękaniem online, nie zapomnij o podjęciu dodatkowych środków bezpieczeństwa. Możesz dokumentować incydenty i zgłaszać je do Facebooka, a w razie potrzeby angażować lokalne organy ścigania.

baner

Jak potajemnie zobaczyć czyjąś lokalizację na Facebook Messengerze?

Jak już wspomniano, istnieje wiele sposobów, które można wykorzystać, aby dowiedzieć się, gdzie przebywa ktoś na Facebooku, nie będąc jego znajomym. Jednak najskuteczniejszą metodą uzyskania dokładnej lokalizacji w czasie rzeczywistym jest użycie Detectico, która jest aplikacją do wykrywania lokalizacji.

Uwaga: Detectico może być pomocny, jeśli chcesz wiedzieć, jak zobaczyć czyjąś lokalizację w Facebook Messenger. Jest to jednak usługa lokalizatora numerów telefonów online i nie została stworzona specjalnie dla Facebooka.

Śledzenie lokalizacji konta na Facebooku przy użyciu Detectico

Detectico_Location1

Detectico to jedna z najpotężniejszych i najdokładniejszych aplikacji do śledzenia lokalizacji online, która może działać na wszystkich typach urządzeń w celu monitorowania lokalizacji danej osoby.

Oto jak śledzić kogoś przez Facebook Messenger bez jego wiedzy, używając Detectico:

 1. Chwyć preferowane urządzenie i otwórz wybraną przeglądarkę.
 2. Przejdź do Detectico i zaloguj się na swoje konto lub utwórz nowe (jeśli jeszcze go nie masz).
 3. Wprowadź numer telefonu osoby, którą chcesz śledzić.

Następnie lokalizator Detectico na Facebooku wyśle wiadomość zawierającą niestandardową wiadomość i unikalny link do podanego numeru. Gdy odbiorca kliknie link, będziesz mógł śledzić jego dokładną lokalizację na mapie.

Uwaga: Osoba docelowa otrzyma wiadomość na swoim Facebook Messengerze tylko wtedy, gdy używa go jako domyślnej aplikacji do przesyłania wiadomości. W przeciwnym razie wiadomość zostanie wysłana do aplikacji używanej do wysyłania i odbierania SMS-ów.

Detectico Plusy

 • Śledzenie lokalizacji w czasie rzeczywistym: Umożliwia szybkie, dokładne śledzenie lokalizacji dowolnej osoby w czasie rzeczywistym przy użyciu jej numeru telefonu.
 • Kompatybilność z różnymi platformami: Działa na wszystkich typach urządzeń, w tym smartfonach, tabletach, komputerach stacjonarnych i laptopach, i obsługuje wszystkie główne systemy operacyjne.
 • Nie wymaga instalacji: Nie wymaga instalacji, ponieważ jest to aplikacja internetowa, dzięki czemu jest przyjazna dla użytkownika i łatwo dostępna.
 • Dostępność na całym świecie: Zapewnia ogólnoświatową dostępność i pozwala z łatwością śledzić lokalizacje na całym świecie.
 • Niezależne działanie: Działa niezależnie, co oznacza, że nie potrzebujesz żadnej innej aplikacji, aby z niej korzystać.

Detectico Wady

 • Płatna platforma: Działa jako płatna platforma z zaledwie jednodniowym okresem próbnym.
 • Niezależna aplikacja: nie jest bezpośrednio zintegrowany z Facebook Messenger.

Czytaj także: Najlepszy lokalizator numerów komórkowych z mapą Google 2024 [Recenzja]

Śledzenie lokalizacji na Facebooku: Prostsze, ale mniej skuteczne metody

Podczas gdy korzystanie z Detectico będzie kosztować, ponieważ jest to zaawansowana aplikacja, istnieje kilka bezpłatnych metod, których można użyć do znalezienia lokalizacji osób na Facebooku. Są one dość ograniczone i mniej skuteczne, ponieważ nie zapewniają natychmiastowej lokalizacji w czasie rzeczywistym na mapie.

Jeśli jednak nie masz pod ręką żadnego innego rozwiązania, są one warte wypróbowania i mogą być przydatne. Omówmy je szczegółowo.

Korzystanie z adresu IP Facebooka

Adres IP (Internet Protocol) to unikalny numer/etykieta identyfikująca konkretne urządzenie podłączone do Internetu. Jeśli zastanawiasz się, jak śledzić czyjąś lokalizację w Facebook Messenger za pomocą adresu IP, odpowiedź jest prosta.

Wystarczy użyć narzędzia do wyszukiwania adresów IP. Najpierw jednak należy uzyskać adres IP, a następnie użyć narzędzia do wyszukiwania.

Nie musisz jednak przechodzić przez ten dwuetapowy proces. Zamiast tego możesz skorzystać z Grabify, narzędzia do przechwytywania adresów IP online, które zapewnia również informacje o lokalizacji.

To, co najbardziej podoba mi się w Grabify, to fakt, że możesz korzystać z tego narzędzia do śledzenia lokalizacji na Facebooku online za darmo. Oto jak to działa:

 1. Otwórz Facebooka na swoim smartfonie i przejdź do profilu osoby docelowej.
 2. Skopiuj link do profilu i otwórz go Grabify w przeglądarce.
 3. Wklej link do profilu w polu adresu URL dostępnym na stronie i wybierz "Utwórz adres URL".
 4. Skopiuj link śledzący IP wygenerowany przez Grabify i wyślij go do osoby docelowej na Facebooku Messengerze.

Gdy tylko klikną na ten link, na stronie Grabify pojawi się ich adres IP oraz informacje o lokalizacji, w tym kraj i miasto.

Uwaga: Chociaż Grabify może działać jako narzędzie do śledzenia lokalizacji Facebook ID, ponieważ oferuje informacje o kraju i mieście celu, nie zapewnia dokładnej lokalizacji.

Sprawdzanie znaczników lokalizacji

Znacznik lokalizacji, jak sama nazwa wskazuje, reprezentuje współrzędne fizycznej lokalizacji. Jeśli chcesz śledzić lokalizację konta na Facebooku, możesz przejść do jego profilu i przejrzeć udostępnione przez niego posty.

Jeśli napotkasz znacznik lokalizacji w którymkolwiek z ich postów, kliknij go i wybierz opcję "Pokaż lokalizację". Spowoduje to otwarcie aplikacji mapy na urządzeniu i wyświetlenie dokładnej lokalizacji.

Ważne: Uzyskana w ten sposób lokalizacja będzie odzwierciedlać miejsce, w którym wystąpiła aktywność w poście. Oznacza to, że osoba docelowa mogła od tego czasu przenieść się do innej lokalizacji.

Przeglądanie historii na Facebooku

Przeglądanie historii na Facebooku może być również przydatną metodą znajdowania lokalizacji osób na Facebooku. Chociaż może to tylko czasami zapewniać dokładność w czasie rzeczywistym, ponieważ ludzie zazwyczaj publikują historię po opuszczeniu lokalizacji, wiele osób często udostępnia posty wraz ze swoją lokalizacją w czasie rzeczywistym.

Aby przejrzeć historie, otwórz Facebook Messenger i przejdź do "Historie". Znajdziesz tam najnowsze historie osób z Twojej listy znajomych. Jeśli zobaczysz historię udostępnioną przez Twój cel, dotknij jej, aby wyświetlić więcej szczegółów, w tym wszelkie udostępnione lokalizacje lub aktywności.

Uwaga: Aby skorzystać z tej metody, osoba, której lokalizację chcesz śledzić, musi znajdować się na Twojej liście znajomych.

Czy mogę zobaczyć historię lokalizacji za pośrednictwem Facebooka?

Niestety, funkcja sprawdzania historii lokalizacji na Facebooku została usunięta z powodu niskiego wykorzystania i obaw o prywatność. W związku z tym nie można jej użyć do znalezienia czyjejś lokalizacji na Facebooku.

Ponieważ bezpieczeństwo online ma kluczowe znaczenie, ważne jest, aby upewnić się, że stosowana metoda śledzenia priorytetowo traktuje prywatność danych użytkownika. W tym kontekście Detectico wyróżnia się nie tylko jako skuteczne i dokładne, ale także bezpieczne rozwiązanie. Oferuje pełną ochronę przed wyciekiem danych, zapewniając bezpieczne śledzenie lokalizacji.

Czytaj także: Zlokalizuj numer telefonu na mapie - trudne zadanie czy bułka z masłem?

Wnioski

Najskuteczniejszą i najdokładniejszą metodą znalezienia czyjejś lokalizacji na Facebooku jest użycie lokalizatora Messenger Detectico bez wiedzy tej osoby.

Jeśli nie możesz skorzystać z tej aplikacji z jakiegoś powodu, na przykład z powodu ograniczeń budżetowych, możesz wypróbować inne metody wymienione w tym przewodniku.