Facebook'ta Arkadaş Olmadan Birinin Konumunu Bulma

Facebook'ta Arkadaş Olmadan Birinin Konumunu Bulma

Detectico Ekibi Detectico Ekibi

Yetenekli teknisyenler konum verilerinde uzmanlaşıyor.

Facebook en yaygın kullanılan aylık 3 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip sosyal medya platformudur. Sizin için önemli birinin şu anda nerede olduğunu bilmek istiyorsanız, bir Facebook hesabının konumunu nasıl izleyeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz.

Bunu başarmanın en etkili yollarını tartışalım.

İçindekiler

Birinin Facebook Hesabının Konumunu Bulabilir misiniz?

Birinin Facebook Hesap Konumunu Bulabilir misiniz

Facebook her türlü kullanıcı verisini toplar konum geçmişi, IP adresleri, telefon numaraları ve hatta tarama geçmişi dahil. Peki Facebook'ta birini haberi olmadan takip edebilir misiniz? Bu sorunun tek kelimelik yanıtı evettir ve bu kılavuzda öğreneceğiniz çeşitli yollarla yapılabilir.

Facebook'ta birini neden bulmak istediğinize gelince, bunun birden fazla nedeni olabilir. Örneğin, sizi takip eden sahte bir hesapla karşılaşırsanız veya çevrimiçi zorbalığın kurbanı olursanız, bunun arkasındaki kişiyi tespit etmek istersiniz.

Diğer nedenler arasında çocuğunuzu veya çalışanınızı izlemek veya potansiyel olarak sadakatsiz bir eş veya arkadaşla ilgili endişeleri gidermek yer alır.

Önemli: Birinin Facebook konumunu kendiniz takip etmek, çevrimiçi tehdit veya taciz içeren durumlarda yardımcı olabilir, ancak ek güvenlik önlemleri almayı unutmayın. Olayları belgeleyebilir ve Facebook'a bildirebilir ve gerekirse yerel kolluk kuvvetlerini dahil edebilirsiniz.

afiş

Facebook Messenger'da Birinin Konumunu Gizlice Nasıl Görebilirim?

Daha önce de belirtildiği gibi, Facebook'ta arkadaş olmadan birinin nerede olduğunu öğrenmek için kullanabileceğiniz birden fazla yol vardır. Bununla birlikte, doğru bir gerçek zamanlı konum elde etmek için en etkili yöntem, bir konum algılama uygulaması olan Detectico'yi kullanmaktır.

Not: Facebook Messenger'da birinin konumunu nasıl göreceğinizi öğrenmek istiyorsanız Detectico yararlı olabilir. Ancak, bu bir çevrimiçi telefon numarası bulma hizmetidir ve Facebook için özel olarak tasarlanmamıştır.

Detectico Kullanarak Facebook Hesap Konumunu İzleme

Detectico_Location1

Detectico, bir kişinin konumunu izlemek için her tür cihazda çalışabilen en güçlü ve doğru çevrimiçi konum izleme uygulamalarından biridir.

İşte Detectico kullanarak Facebook Messenger üzerinden birisini haberi olmadan nasıl takip edeceğiniz:

 1. Tercih ettiğiniz cihazı alın ve seçtiğiniz tarayıcıyı açın.
 2. Gitmek Detectico ve hesabınıza giriş yapın veya yeni bir hesap oluşturun (henüz bir hesabınız yoksa).
 3. Takip etmek istediğiniz kişinin telefon numarasını girin.

Bundan sonra, Detectico Facebook konum izleyici, özel bir mesaj ve verilen numaraya benzersiz bir bağlantı içeren bir mesaj gönderecektir. Alıcı bağlantıya dokunduğunda, harita üzerinde tam konumlarını takip edebileceksiniz.

Not: Hedef kişi, mesajı yalnızca varsayılan mesajlaşma uygulaması olarak kullanıyorsa Facebook Messenger'ında alacaktır. Aksi takdirde, SMS göndermek ve almak için kullandıkları uygulamaya gönderilecektir.

Detectico Artıları

 • Gerçek Zamanlı Konum Takibi: Herhangi bir kişinin telefon numarasını kullanarak hızlı, doğru ve gerçek zamanlı konum takibine izin verir.
 • Çapraz Platform Uyumluluğu: Akıllı telefonlar, tabletler, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar dahil olmak üzere her tür cihazda çalışır ve tüm büyük işletim sistemlerini destekler.
 • Kurulum Gerektirmez: Bir web uygulaması olduğu için herhangi bir kurulum gerektirmez, bu da onu kullanıcı dostu ve kolay erişilebilir hale getirir.
 • Dünya Çapında Erişilebilirlik: Dünya çapında erişilebilirlik sağlar ve konumları küresel olarak kolaylıkla izlemenize olanak tanır.
 • Bağımsız Operasyon: Bağımsız olarak çalışır, yani kullanmak için başka bir uygulamaya ihtiyacınız yoktur.

Detectico Eksiler

 • Ücretli Platform: Sadece bir günlük deneme süresi ile ücretli bir platform olarak çalışır.
 • Bağımsız uygulama: doğrudan Facebook Messenger'a entegre edilmemiştir.

Ayrıca Okuyun: Google Map 2024 ile En İyi Mobil Numara Takip Cihazı [İnceleme]

Facebook Konum Takibi: Daha Basit Ama Daha Az Etkili Yöntemler

Gelişmiş bir uygulama olduğu için Detectico'yi kullanmak size pahalıya mal olacak olsa da, Facebook'ta insanların konumunu bulmak için kullanabileceğiniz bazı ücretsiz yöntemler vardır. Bunlar oldukça sınırlı ve daha az etkilidir, çünkü size harita üzerinde gerçek zamanlı konumu hemen sağlamazlar.

Ancak, elinizde başka bir çözüm yoksa, denemeye değer ve faydalı olabilirler. Şimdi bunları ayrıntılı olarak tartışalım.

Facebook IP Adresini Kullanma

IP (İnternet Protokolü) adresi, internete bağlı belirli bir cihazı tanımlayan benzersiz bir sayı/etikettir. Bir IP adresi kullanarak Facebook Messenger'da birinin konumunu nasıl takip edeceğinizi merak ediyorsanız, cevap basit.

İhtiyacınız olan tek şey bir IP arama aracı kullanmaktır. Ancak, önce IP adresini edinmeniz ve ardından arama aracını kullanmanız gerekir.

Ancak bu iki adımlı sürecin zahmetine katlanmanıza gerek yok. Bunun yerine, size konum bilgisi de sağlayan çevrimiçi bir IP yakalama aracı olan Grabify'ı kullanabilirsiniz.

Grabify ile ilgili en sevdiğim şey, bu Facebook konum izleyicisini çevrimiçi olarak ücretsiz kullanabilmeniz. İşte nasıl çalıştığı:

 1. Akıllı telefonunuzda Facebook'u açın ve hedef kişinin profiline gidin.
 2. Profil bağlantısını kopyalayın ve açın Grabify tarayıcıda.
 3. Profil bağlantısını web sitesinde bulunan URL kutusuna yapıştırın ve "URL Oluştur".
 4. Grabify tarafından oluşturulan IP izleme bağlantısını kopyalayın ve Facebook Messenger üzerinden hedef kişiye gönderin.

Bu bağlantıya tıkladıkları anda, Grabify sayfasında IP adreslerini ve ülke ve şehir dahil olmak üzere konum bilgilerini alırsınız.

Not: Grabify, hedefinizin ülkesi ve şehri hakkında bilgi sunduğu için bir Facebook ID konum izleyicisi olarak hareket edebilirken, size tam konumu sağlamaz.

Konum Etiketlerinin İncelenmesi

Adından da anlaşılacağı gibi bir konum etiketi, fiziksel bir konumun koordinatlarını temsil eder. Bir Facebook hesabının konumunu takip etmek istiyorsanız, profiline gidebilir ve paylaştığı gönderileri inceleyebilirsiniz.

Gönderilerinden herhangi birinde bir konum etiketiyle karşılaşırsanız, üzerine tıklayın ve "Yer Göster" seçeneğini seçin. Cihazınızdaki harita uygulamasını açacak ve tam konumu gösterecektir.

Önemli: Bu şekilde elde edeceğiniz konum, gönderinin etkinliğinin gerçekleştiği yeri yansıtacaktır. Bu, hedef kişinin o zamandan beri farklı bir yere taşınmış olabileceği anlamına gelir.

Facebook Hikayelerini İnceleme

Facebook Hikayelerini incelemek de insanların Facebook'taki konumlarını bulmak için faydalı bir yöntem olabilir. İnsanlar genellikle bir konumdan ayrıldıktan sonra bir hikaye yayınladıkları için yalnızca bazen gerçek zamanlı doğruluk sağlayabilse de, birçok kişi genellikle konumlarıyla birlikte gerçek zamanlı olarak gönderi paylaşır.

Hikayeleri incelemek için Facebook Messenger'ı açın ve "Hikayeler" bölümü. Burada, arkadaş listenizdeki kişilerin son hikayelerini bulabilirsiniz. Hedefiniz tarafından paylaşılan bir hikaye görürseniz, paylaşılan konumlar veya etkinlikler de dahil olmak üzere daha fazla ayrıntı görüntülemek için üzerine dokunun.

Dikkatini ver: Bu yöntemi kullanmak için konumunu takip etmek istediğiniz kişinin arkadaş listenizde olması gerekir.

Konum Geçmişini Facebook Üzerinden Görebilir miyim?

Ne yazık ki, Facebook'ta konum geçmişini kontrol etme özelliği, düşük kullanım ve gizlilik endişeleri nedeniyle kaldırılmıştır. Bu nedenle, Facebook'ta birinin konumunu bulmak için kullanmak mümkün değildir.

Çevrimiçi güvenlik çok önemli olduğundan, kullandığınız izleme yönteminin kullanıcı verilerinin gizliliğini ön planda tuttuğundan emin olmak çok önemlidir. Bu bağlamda, Detectico yalnızca etkili ve doğru bir çözüm değil, aynı zamanda güvenli bir çözüm olarak da öne çıkıyor. Güvenli bir konum izleme deneyimi sağlamak için veri sızıntısına karşı tam koruma sunar.

Ayrıca Okuyun: Cep telefonu numarasının tam konumunu harita üzerinde izleme

Sonuç

Facebook'ta birinin konumunu bulmanın en etkili ve doğru yöntemi, onun haberi olmadan Detectico Messenger konum izleyicisini kullanmaktır.

Bütçe kısıtlamaları gibi bir nedenden dolayı bu uygulamayı kullanamıyorsanız, bu kılavuzda listelenen diğer yöntemleri deneyebilirsiniz.