Чи може хтось відстежити ваше місцезнаходження за номером телефону

Чи може хтось відстежити ваше місцезнаходження за номером телефону?

Команда Detectico Команда Detectico

Кваліфіковані фахівці опановують дані про місцезнаходження.

Багато користувачів отримують негативну відповідь на пошуковий запит "Чи може хтось відстежити ваше місцезнаходження за номером телефону?". Реальність така, що обіцянки технологічних компаній захистити ваші персональні дані часто є лише маркетинговою тактикою, а не надійною гарантією.

Наприклад, New York Times провела масштабне розслідування під назвою Проект конфіденційностіяка без відома 12 мільйонів американців отримала файл, що містить 50 мільярдів координат їхнього місцезнаходження. Хоча ці дані не були використані для відстеження людей, вони чітко вказують на легкість вторгнення у ваше приватне життя.

Щоб допомогти вам захистити свої персональні дані, ми дослідили останні заходи кібербезпеки, які ви можете впровадити прямо зараз. У цій статті ми розповімо про найефективніші стратегії, які допоможуть унеможливити відстеження вашого місцезнаходження.

банер

Читайте також: 3 найкращі способи відстежити місцезнаходження iPhone за номером телефону у 2024 році

Зміст

Як зробити так, щоб ваш телефон неможливо було відстежити: Топ-6 стратегій

Просте вимкнення функції передачі даних про місцезнаходження у швидкому меню не завадить зловмисникам відстежувати ваш телефон. Однак, реалізувавши комплекс заходів, ви можете мінімізувати витік персональних даних. Ось список стратегій, які допоможуть унеможливити відстеження вашого телефону на Android:

 • Видаляйте незнайомі програми
 • Уникайте підозрілих посилань
 • Вимкнути дозвіл на відстеження місцезнаходження
 • Використовуйте антивірусне програмне забезпечення
 • Встановіть приватний браузер
 • Уникайте незахищеного громадського Wi-Fi
 • Обирайте безпечний VPN-сервіс

Перевірте свій телефон на наявність незнайомих додатків

Отже, як хтось може відстежувати ваш телефон? Подібно до того, як розробники програмного забезпечення шукають будь-які помилки у своєму коді для створення функціональних алгоритмів, кіберзлочинці використовують вразливості системи, щоб встановити програми для стеження на ваш пристрій.

Однак, на відміну від легального програмного забезпечення для стеження, шкідливе ПЗ працює на вашому смартфоні непомітно, безперервно надсилаючи GPS-координати на сервер. Тому дуже важливо запустити антивірусний сканер, щоб виявити та видалити небезпечні програми з вашого пристрою.

Головне, що жодна програма не може відстежувати ваші координати без попереднього встановлення. Заяви про відстеження місцезнаходження за номером без встановлення є нічим іншим, як шахрайством, яке в першу чергу націлене на дані, відмінні від GPS-координат, наприклад, ваші банківські реквізити.

Наразі, в рамках проекту підошва по повітрю технологія відстеження місцезнаходження за номером передбачає перехід за посиланням для відстеження, надісланим вам у SMS або електронною поштою. Список таких додатків ви можете знайти в нашій серії статей про те, як відстежити телефон без відома власника.

Читайте також: Найкращі програми для безкоштовного визначення місцезнаходження телефонного номера

Це очевидна стратегія, як заблокувати свій телефон від відстеження, але не варто її поки що пропускати. Ви чули про так званий нативний спам? Люди, які прагнуть отримати ваше GPS-розташування, надсилають вам повідомлення, яке виглядає так, ніби воно від друга або члена сім'ї. У тексті може бути щось на кшталт "Привіт, я тут проїжджаю повз і хочу зазирнути до нового ресторану. Зустрінемося там? [посилання]!"

Важко втриматися від того, щоб не натиснути на цю бульбашку - зрештою, ви хочете поспілкуватися з другом і піти з'їсти щось новеньке. Але якщо ви не впізнаєте відправника або вважаєте, що він виглядає підозріло, ігноруйте його.

Це правило має вирішальне значення, особливо з огляду на те, що деякі легальні програми, які використовують цю технологію, доступні будь-кому, наприклад, Detectico.

Читайте також: Як відстежити точне місцезнаходження мобільного номера на карті

Вимкнути відстеження місцезнаходження в програмах соціальних мереж

Відстеження місцезнаходження в соціальних мережах

Мобільні додатки запитують численні дозволи перед остаточним встановленням, і, на жаль, ми надаємо їх усі без зайвих перевірок. Чи може хтось відстежити мій номер телефону в соціальних мережах? Правда в тому, що більшість, якщо не всі, з них відстежують поточне GPS-розташування вашого пристрою.

Звичайно, немає нічого поганого в тому, щоб ділитися своїми поїздками з родиною та друзями. Однак вони не єдині, хто спостерігає за вашими щоденними пересуваннями. Наприклад, сторонні компанії купують дані про ваше місцезнаходження в маркетингових цілях. Щоб запобігти цьому, виконайте наступні кроки:

 1. Відкрийте Налаштування
 2. Перейдіть до розділу "Конфіденційність та безпека" у вашому додатку соціальної мережі
 3. Вимкніть функцію відстеження місцезнаходження.

Використовуйте приватні браузери

Приватні браузери

Погодьтеся, популярні браузери, такі як Chrome та Firefox, зручні для пошуку будь-якої інформації. Завдяки алгоритмам на основі GPS вони швидко надають вам релевантні послуги та рекламу. Однак відключити збір ваших особистих даних у цих браузерах досить складно, якщо взагалі можливо.

Щоб зменшити надмірне використання даних про ваше місцезнаходження і запобігти їх витоку, ви можете використовувати приватні браузери, які включають додаткові функції конфіденційності та безпеки. Brave та DuckDuckGo є чудовими прикладами, оскільки вони не збирають вашу IP-адресу, місцезнаходження та файли cookie.

Використовуйте VPN

VPN

Надійний VPN-сервіс пропонує відмінне рішення, як заблокувати мій телефон від відстеження. Ось як це працює: як тільки ви підключаєте свій пристрій до мережі VPN, він шифрує і перенаправляє ваш трафік через проміжний сервер, приховуючи вашу IP-адресу. Таким чином, ніхто не зможе отримати доступ до вашої інтернет-активності.

При виборі VPN-сервісу найважливішим фактором є його якість. Якщо можливо, обирайте платний сервіс із надійними протоколами шифрування. Безкоштовні сервіси не такі погані, як може здатися, але вони пропонують менше варіантів серверів і часто показують рекламу.

банер

Читайте також: Як відстежити місцезнаходження мобільного телефону без встановлення програмного забезпечення: Посібник

Ознаки того, що ваш телефон відстежують

Перед встановленням антивірусного сканера ви можете помітити деякі зміни в роботі вашого телефону. Хоча вони можуть бути пов'язані з конкретними операційними проблемами, відстеження шкідливого програмного забезпечення має певні закономірності, про які вам варто знати.

Чи може хтось відстежити моє місцезнаходження за номером телефону? Ось кілька ознак того, що ваш телефон відстежують:

 • Час автономної роботи пристрою різко скорочується
 • Оперативна пам'ять швидко перевантажується, і ви не можете виправити це закриттям програм
 • Телефон нагрівається під час випадкових дій
 • Випадкові збої, такі як порожній або завислий екранМобільні телефони, збої в роботі додатків або повільне завантаження

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Як заборонити комусь відстежувати ваш телефон?

Якщо вас відстежує хтось із ваших знайомих, наприклад, у соціальних мережах або сімейних додатках, вимкніть відстеження місцезнаходження в самому додатку та в налаштуваннях телефону. Якщо ви стурбовані тим, що невідома особа відстежує ваш телефон, запустіть антивірусне програмне забезпечення та перезавантажте пристрій для додаткової безпеки.

Чи можна відстежити сім-карту?

Так. Мережеві провайдери зберігають дані про місцезнаходження на своїх серверах, що дозволяє знайти загублений або вкрадений пристрій за запитом.

Чи може хтось відстежити мій телефон, якщо моє місцезнаходження вимкнено?

Навіть якщо ви вимкнули функцію обміну даними про місцезнаходження на телефоні, певні програми можуть відстежувати ваше місцезнаходження, якщо ви надали їм відповідний дозвіл. Крім того, оператори мобільного зв'язку отримують ваші GPS-координати з SIM-карти.

Читайте також: Як відстежувати iPhone без iCloud - 6 рішень

Висновок

Чи може хтось відстежити моє місцезнаходження за номером телефону? Так, це можливо. Оператори мобільного зв'язку та великі технологічні гравці використовують дані про наше місцезнаходження для надання високоякісних персоналізованих послуг, і в більшості випадків ми отримуємо від цього вигоду.

Однак, маючи стільки даних у відкритому доступі, потенційні кібератаки дають вагомі підстави для занепокоєння щодо конфіденційності. Впроваджуючи стратегії, описані в цій статті, ви можете запобігти відстеженню місцезнаходження за номером і зберегти свої персональні дані в безпеці.