Může někdo sledovat vaši polohu pomocí vašeho telefonního čísla

Může někdo lokalizovat váš telefon polohu podle telefonního čísla?

Tým Detectico Tým Detectico

Zkušení technici ovládající lokalizační data.

Na vyhledávací dotaz "Může někdo sledovat vaši polohu pomocí vašeho telefonního čísla?" dostává mnoho uživatelů zápornou odpověď. Skutečnost je taková, že sliby technologických společností o ochraně vašich osobních údajů jsou často jen marketingovou taktikou, nikoli spolehlivou zárukou.

Například deník New York Times provedl rozsáhlé vyšetřování tzv. Projekt ochrany soukromí, která získala soubor obsahující 50 miliard pinů polohy 12 milionů Američanů bez jejich vědomí. Přestože údaje nebyly použity ke sledování osob, jasně naznačují snadnost zásahu do vašeho soukromého života.

Abychom vám pomohli ochránit vaše osobní údaje, prozkoumali jsme nejnovější opatření v oblasti kybernetické bezpečnosti, která můžete zavést hned teď. Tento příspěvek se zabývá nejúčinnějšími strategiemi, které znemožní sledování vaší polohy.

banner

Přečtěte si také: 3 nejlepší způsoby jak najít iPhone podle telefonního čísla v roce 2024

Obsah

Jak znemožnit sledování telefonu: 6 nejlepších strategií

Pouhé vypnutí sdílení polohy v rychlé nabídce nezabrání škodlivým subjektům ve sledování vašeho telefonu. Zavedením souboru opatření však můžete únik osobních údajů minimalizovat. Zde je seznam strategií, které znemožní sledování vašeho telefonu se systémem Android:

 • Odinstalování neznámých aplikací
 • Vyhněte se podezřelým odkazům
 • Vypnutí povolení ke sledování polohy
 • Používání antivirového softwaru
 • Instalace soukromého prohlížeče
 • Vyhýbejte se nezabezpečeným veřejným Wi-Fi
 • Vyberte si zabezpečenou službu VPN

Zkontrolujte, zda v telefonu nejsou neznámé aplikace

Jak může někdo sledovat váš telefon? Stejně jako vývojáři softwaru hledají chyby ve svém kódu, aby vytvořili funkční algoritmy, využívají kyberzločinci zranitelnosti systému k instalaci sledovacích aplikací do vašeho zařízení.

Na rozdíl od legálního sledovacího softwaru však malware funguje ve smartphonu neviditelně a neustále odesílá souřadnice GPS na server. Proto je nezbytné spustit antivirový skener, který nebezpečné aplikace odhalí a odstraní z vašeho zařízení.

Hlavní je, že žádná aplikace nemůže sledovat vaše souřadnice bez předchozí instalace. Tvrzení o sledování polohy podle čísla bez instalace nejsou nic jiného než podvody, které se primárně zaměřují na jiné údaje než polohu GPS, například na vaše bankovní přihlašovací údaje.

V současné době výhradně vzduchem technologie sledování polohy číslo zahrnuje kliknutí na sledovací odkaz, který vám byl zaslán prostřednictvím SMS nebo e-mailu. Seznam takových aplikací si můžete prohlédnout v naší sérii článků o tom, jak sledovat telefon, aniž by o tom dotyčný věděl.

Přečtěte si také: Nejlepší aplikace pro zjištění polohy telefonního čísla zdarma

Toto je zřejmá strategie, jak zablokovat sledování telefonu, ale ještě ji nepřeskakujte. Slyšeli jste o takzvaném nativním spamování? Lidé, kteří mají za cíl získat vaši polohu GPS, vám pošlou zprávu, která vypadá jako od přítele nebo člena rodiny. V textu může být napsáno něco jako např, "Ahoj, jsem v okolí a chtěl jsem se podívat do té nové restaurace. Sejdeme se tam? [odkaz]!"

Je těžké odolat ťuknutí na tuto bublinu - chcete si přece vyrazit s kamarádkou a jít si dát něco nového. Pokud však odesílatele nepoznáváte nebo vám připadá podezřelý, ignorujte ho.

Toto pravidlo je zásadní zejména proto, že některé legální aplikace využívající tuto technologii jsou dostupné komukoli, například Detectico.

Přečtěte si také: Jak zjistit přesnou polohu mobilního čísla na mapě

Zakázání sledování polohy v aplikacích sociálních médií

Sledování polohy v aplikacích sociálních médií

Mobilní aplikace si před konečnou instalací vyžádají řadu oprávnění a my je bohužel všechna udělíme, aniž bychom je dvakrát zkontrolovali. Může někdo sledovat vaše telefonní číslo v aplikacích sociálních sítí? Pravdou je, že většina z nich, ne-li všechny, sleduje aktuální polohu vašeho zařízení pomocí GPS.

Samozřejmě není nic špatného na tom, když se o své výlety podělíte s rodinou a přáteli. Nejsou však jediní, kdo sleduje váš každodenní pohyb. Údaje o vaší poloze kupují například společnosti třetích stran pro marketingové účely. Chcete-li tomu zabránit, postupujte podle následujících kroků:

 1. Otevřít nastavení
 2. Přejděte do sekce Soukromí a zabezpečení ve vybrané aplikaci sociálních médií.
 3. Zakázat funkci sledování polohy.

Používání soukromých prohlížečů

Soukromé prohlížeče

Přiznejme si, že oblíbené prohlížeče, jako jsou Chrome a Firefox, jsou vhodné pro vyhledávání jakýchkoli informací. Díky algoritmům založeným na GPS vám rychle poskytnou relevantní služby a reklamy. Je však poměrně náročné, ne-li nemožné, zakázat v těchto prohlížečích shromažďování vašich soukromých údajů.

Chcete-li omezit nadměrné používání údajů o poloze a zabránit jejich úniku, můžete se obrátit na soukromé prohlížeče, které obsahují další funkce ochrany soukromí a zabezpečení. Brave a DuckDuckGo jsou dokonalými příklady, protože neshromažďují vaši IP adresu, polohu a soubory cookie.

Použití sítě VPN

VPN

Spolehlivá služba VPN nabízí vynikající řešení, jak zablokovat sledování mého telefonu. Funguje to takto: jakmile připojíte zařízení k síti VPN, zašifruje a přesměruje váš provoz přes zprostředkující server a skryje vaši IP adresu. Tímto způsobem nikdo nemá přístup k vaší internetové aktivitě.

Při výběru služby VPN je nejdůležitějším faktorem její kvalita. Pokud je to možné, vyberte si placenou službu se silnými šifrovacími protokoly. Bezplatné služby nejsou tak špatné, jak se může zdát, ale nabízejí méně možností, pokud jde o servery, a často zobrazují reklamy.

banner

Přečtěte si také: Jak sledovat polohu mobilního telefonu bez instalace softwaru: Průvodce

Příznaky sledování vašeho telefonu

Před instalací antivirového skeneru si můžete všimnout některých změn v činnosti telefonu. Mohou sice souviset s konkrétními provozními problémy, ale sledování malwaru vykazuje charakteristické vzorce, které byste měli znát.

Může někdo sledovat mou polohu podle telefonního čísla? Zde je několik příznaků, že je váš telefon sledován:

 • Životnost baterie vašeho zařízení prudce klesá
 • Rychlé přetížení operační paměti, které nelze napravit zavřením aplikací.
 • Telefon se při náhodných činnostech zahřívá
 • Náhodné závady, jako je prázdná nebo zamrzlá obrazovka, pády aplikací nebo pomalejší načítání.

ČASTO KLADENÉ DOTAZY

Jak někomu zabránit ve sledování telefonu?

Pokud vás sleduje někdo, koho znáte, například v aplikacích sociálních sítí nebo rodinných aplikacích, zakažte sledování polohy v samotné aplikaci a v nastavení telefonu. Pokud se obáváte, že váš telefon sleduje neznámá osoba, spusťte antimalwarový software a pro další zabezpečení resetujte zařízení.

Lze sledovat sim kartu?

Ano. Poskytovatelé sítí ukládají údaje o poloze na svých serverech, což umožňuje na požádání lokalizovat ztracená nebo odcizená zařízení.

Může někdo sledovat můj telefon, pokud je moje poloha vypnutá?

I když v telefonu zakážete sdílení polohy, některé aplikace mohou sledovat vaši polohu, pokud jste jim k tomu udělili povolení. Poskytovatelé sítí navíc získávají vaše GPS souřadnice ze SIM karty.

Přečtěte si také: Jak sledovat iPhone bez služby iCloud - 6 řešení

Závěr

Může někdo sledovat mou polohu pomocí mého telefonního čísla? Ano, je to možné. Poskytovatelé mobilních sítí a velcí technologičtí hráči využívají naše údaje o poloze k poskytování vysoce kvalitních personalizovaných služeb a ve většině případů z toho máme prospěch.

Vzhledem k tomu, že je k dispozici tolik volně přístupných dat, jsou potenciální kybernetické útoky důvodem k obavám o ochranu soukromí. Zavedením strategií popsaných v tomto článku můžete zabránit sledování polohy podle čísla a udržet své osobní údaje v bezpečí.