Czy ktoś może śledzić Twoją lokalizację za pomocą Twojego numeru telefonu?

Czy można śledzić położenie telefonu po numerze?

Zespół Detectico Zespół Detectico

Wykwalifikowani technicy opanowujący dane o lokalizacji.

Wielu użytkowników otrzymuje negatywną odpowiedź na zapytanie "Czy ktoś może śledzić Twoją lokalizację za pomocą Twojego numeru telefonu?". W rzeczywistości obietnice firm technologicznych dotyczące ochrony danych osobowych są często tylko taktyką marketingową, a nie wiarygodną gwarancją.

Na przykład, New York Times przeprowadził szeroko zakrojone dochodzenie o nazwie Projekt ochrony prywatnościktóra uzyskała plik zawierający 50 miliardów pinów lokalizacyjnych 12 milionów Amerykanów bez ich wiedzy. Chociaż dane nie zostały wykorzystane do śledzenia osób, wyraźnie wskazują na łatwość inwigilacji życia prywatnego.

Aby pomóc Ci chronić Twoje dane osobowe, przeanalizowaliśmy najnowsze środki cyberbezpieczeństwa, które możesz wdrożyć już teraz. Ten post obejmuje najskuteczniejsze strategie uniemożliwiające śledzenie lokalizacji użytkownika.

baner

Czytaj także: TOP 3 metody śledzenia lokalizacji iPhone'a po numerze telefonu - 2024

Spis treści

Jak uniemożliwić śledzenie telefonu: 6 najlepszych strategii

Samo wyłączenie udostępniania lokalizacji w szybkim menu nie zapobiegnie śledzeniu telefonu przez złośliwe podmioty. Jednakże, wdrażając zestaw środków, można zminimalizować wyciek danych osobowych. Oto lista strategii uniemożliwiających śledzenie telefonu z Androidem:

 • Odinstaluj nieznane aplikacje
 • Unikaj podejrzanych linków
 • Wyłącz uprawnienia do śledzenia lokalizacji
 • Używanie oprogramowania antywirusowego
 • Zainstaluj prywatną przeglądarkę
 • Unikaj niezabezpieczonych publicznych sieci Wi-Fi
 • Wybierz bezpieczną usługę VPN

Sprawdź swój telefon pod kątem nieznanych aplikacji

Jak więc ktoś może namierzyć twój telefon? Podobnie jak programiści szukają wszelkich błędów w swoim kodzie, aby stworzyć funkcjonalne algorytmy, cyberprzestępcy wykorzystują luki w systemie, aby zainstalować aplikacje śledzące na twoim urządzeniu.

Jednak w przeciwieństwie do legalnego oprogramowania śledzącego, złośliwe oprogramowanie działa niewidocznie na smartfonie, stale wysyłając współrzędne GPS na serwer. Dlatego tak ważne jest uruchomienie skanera antywirusowego w celu wykrycia i usunięcia niebezpiecznych aplikacji z urządzenia.

Najważniejsze jest to, że żadna aplikacja nie może śledzić współrzędnych użytkownika bez wcześniejszej instalacji. Twierdzenia o bezinstalacyjnym śledzeniu lokalizacji według numeru to nic innego jak oszustwa, których celem są przede wszystkim dane inne niż lokalizacja GPS, takie jak dane uwierzytelniające banku.

Obecnie Wyłącznie bezprzewodowo technologia śledzenie lokalizacji po numerze polega na kliknięciu linku śledzącego wysłanego SMS-em lub e-mailem. Możesz sprawdzić listę takich aplikacji w naszej serii artykułów na temat śledzenia telefonu bez ich wiedzy.

Czytaj także: Najlepsze aplikacje do bezpłatnego wyszukiwania lokalizacji numeru telefonu

Jest to oczywista strategia blokowania śledzenia mojego telefonu, ale nie pomijaj jej jeszcze. Czy słyszałeś o tak zwanym natywnym spamowaniu? Ludzie, którzy chcą uzyskać Twoją lokalizację GPS, wyślą Ci wiadomość, która wygląda, jakby pochodziła od znajomego lub członka rodziny. Tekst może brzmieć mniej więcej tak, "Hej, jestem w okolicy i chciałem sprawdzić tę nową restaurację. Spotkamy się tam? [link]!"

Trudno oprzeć się stuknięciu w tę bańkę - w końcu chcesz spędzić czas z przyjacielem i zjeść coś nowego. Jeśli jednak nie rozpoznajesz nadawcy lub wydaje Ci się on podejrzany, zignoruj go.

Zasada ta ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza że niektóre legalne aplikacje wykorzystujące tę technologię są dostępne dla każdego, na przykład Detectico.

Czytaj także: Zlokalizuj numer telefonu na mapie - trudne zadanie czy bułka z masłem?

Wyłącz śledzenie lokalizacji w aplikacjach społecznościowych

Śledzenie lokalizacji w aplikacjach społecznościowych

Aplikacje mobilne proszą o wiele uprawnień przed ostateczną instalacją, a my niestety udzielamy ich wszystkich bez podwójnego sprawdzenia. Czy ktoś może śledzić Twój numer telefonu w aplikacjach społecznościowych? Prawda jest taka, że większość z nich, jeśli nie wszystkie, śledzi bieżącą lokalizację GPS urządzenia.

Oczywiście nie ma nic złego w dzieleniu się swoimi podróżami z rodziną i przyjaciółmi. Nie są oni jednak jedynymi, którzy obserwują Twoje codzienne ruchy. Na przykład firmy zewnętrzne kupują dane o Twojej lokalizacji w celach marketingowych. Aby temu zapobiec, wykonaj następujące kroki:

 1. Ustawienia otwarte
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo w wybranej aplikacji społecznościowej.
 3. Wyłącz funkcję śledzenia lokalizacji.

Korzystanie z przeglądarek prywatnych

Przeglądarki prywatne

Spójrzmy prawdzie w oczy, popularne przeglądarki, takie jak Chrome i Firefox, są wygodne w wyszukiwaniu wszelkich informacji. Dzięki algorytmom opartym na GPS szybko dostarczają odpowiednie usługi i reklamy. Jednak wyłączenie gromadzenia prywatnych danych w tych przeglądarkach jest dość trudne, jeśli nie niemożliwe.

Aby ograniczyć nadmierne wykorzystanie danych o lokalizacji i zapobiec ich wyciekowi, można skorzystać z prywatnych przeglądarek, które zawierają dodatkowe funkcje prywatności i bezpieczeństwa. Brave i DuckDuckGo są doskonałymi przykładami, ponieważ nie zbierają adresu IP, lokalizacji i plików cookie.

Korzystanie z VPN

VPN

Niezawodna usługa VPN oferuje doskonałe rozwiązanie, jak zablokować mój telefon przed śledzeniem. Oto jak to działa: po podłączeniu urządzenia do sieci VPN, szyfruje ona i przekierowuje ruch przez serwer pośredniczący, ukrywając adres IP użytkownika. W ten sposób nikt nie może uzyskać dostępu do aktywności użytkownika w Internecie.

Przy wyborze usługi VPN najważniejszym czynnikiem jest jej jakość. Jeśli to możliwe, wybierz płatną usługę z silnymi protokołami szyfrowania. Darmowe usługi nie są tak złe, jak mogłoby się wydawać, ale oferują mniej opcji pod względem serwerów i często wyświetlają reklamy.

baner

Czytaj także: Jak śledzić lokalizację telefonu bez instalowania aplikacji? Poradnik

Oznaki śledzenia telefonu

Przed zainstalowaniem skanera antywirusowego można zauważyć pewne zmiany w aktywności telefonu. Chociaż mogą one być związane z konkretnymi problemami operacyjnymi, śledzące złośliwe oprogramowanie wykazuje charakterystyczne wzorce, które powinieneś znać.

Czy ktoś może śledzić moją lokalizację na podstawie numeru telefonu? Oto kilka oznak, że Twój telefon jest śledzony:

 • Czas pracy baterii urządzenia gwałtownie spada
 • Pamięć operacyjna szybko się przeciąża i nie można tego naprawić, zamykając aplikacje
 • Telefon nagrzewa się podczas losowych czynności
 • Losowe usterki, takie jak pusty lub zamrożony ekranMobils, zawieszanie się aplikacji lub wolniejsze ładowanie

FAQ

Jak powstrzymać kogoś przed śledzeniem telefonu?

Jeśli jesteś śledzony przez kogoś, kogo znasz, na przykład w mediach społecznościowych lub aplikacjach rodzinnych, wyłącz śledzenie lokalizacji w samej aplikacji i w ustawieniach telefonu. Jeśli obawiasz się, że nieznana osoba śledzi Twój telefon, uruchom oprogramowanie antywirusowe i zresetuj urządzenie dla dodatkowego bezpieczeństwa.

Czy karta SIM może być śledzona?

Tak. Dostawcy sieci przechowują dane o lokalizacji na swoich serwerach, co pozwala na zlokalizowanie zgubionych lub skradzionych urządzeń na żądanie.

Czy ktoś może namierzyć mój telefon, jeśli moja lokalizacja jest wyłączona?

Nawet jeśli wyłączysz udostępnianie lokalizacji na swoim telefonie, niektóre aplikacje mogą nadal śledzić Twoje miejsce pobytu, jeśli udzieliłeś im na to zgody. Ponadto operatorzy sieci uzyskują współrzędne GPS użytkownika z karty SIM.

Czytaj także: Jak śledzić iPhone'a bez iCloud - 6 rozwiązań

Wnioski

Czy ktoś może śledzić moją lokalizację za pomocą mojego numeru telefonu? Tak, jest to możliwe. Dostawcy sieci komórkowych i duzi gracze technologiczni wykorzystują nasze dane lokalizacyjne do świadczenia wysokiej jakości spersonalizowanych usług, a w większości przypadków my na tym korzystamy.

Jednak przy tak dużej ilości danych dostępnych w otwartym dostępie, potencjalne cyberataki dają uzasadnione powody do obaw o prywatność. Wdrażając strategie opisane w tym artykule, można zapobiec śledzeniu lokalizacji przez numer i zapewnić bezpieczeństwo danych osobowych.