Numlookup Vs Detectico

NumLookup vs. Detectico: En iyi NumLookup alternatifi

Detectico Ekibi Detectico Ekibi

Yetenekli teknisyenler konum verilerinde uzmanlaşıyor.

DataPortal'a göre şunlar vardır 5,44 milyar dünyada benzersiz cep telefonu kullanıcıları. Birçok insan her gün tanımadıkları numaralardan istenmeyen telefon aramaları alıyor, bu yüzden Numlookup.com gibi sitelere yöneliyorlar. Burada size bu siteden ve alternatiflerinden bahsediyoruz.

afiş
İçindekiler

Bir Bakışta NumLookup

NumLookup, herhangi bir ABD numarasıyla çalışan bir ters telefon arama aracıdır. Herhangi bir kayıt gerektirmeyen, kullanımı ücretsiz bir hizmettir. Sağlanan bilgiler numara sahibinin adını, konumunu ve operatörünü içerir.

NumLookup ve Nasıl Çalışır?

NumLookup

Kullanıcılar NumLookup'ı web sitesine giderek ve aramak istedikleri ABD telefon numarasını girerek kullanabilirler. Diğer ülkelerdeki numaraları aramak da mümkündür. Kullanıcılar, tutulan bilgiler hakkında bir rapor görmek için sadece numarayı girerler.

Temel Özellikler Nelerdir?

NumLookup ile, bir telefon numarası girerek bu numara hakkında tutulan bilgileri keşfedebilirsiniz. Size verilen bilgiler, numara hakkında ne kaydedildiğine bağlıdır, bu nedenle bağlantılı bir isim olmayabilir ve bu da size yardımcı olmaz. Ancak, hizmet tamamen ücretsiz olduğundan, öğrenmek için para harcamanıza gerek kalmayacaktır. Ayrıca aylık abonelik seçeneği de bulunmaktadır.

NumLookup başka özelliklere de sahiptir. Kullanıcılar, bir sayı hakkında tutulan ayrıntıları aramanın yanı sıra, kişileri arayabilir, görüntüleri tersine çevirebilir ve intihal olup olmadığını kontrol edebilir. Görünüşe göre bu site birkaç niş pazar ihtiyacını karşılamaya çalışıyor. NumLookup'ın kullanıcı arayüzü kullanıcı dostu ve anlaşılırdır. Başa çıkmakta zorlanmayacaksınız.

NumLookup Kullanıcıları Kimlerdir?

NumLookup farklı ihtiyaçları olan bir dizi insan için uygundur. Aynı numaradan rahatsız edici bir telefon araması alıyor olabilirsiniz veya tüm kişi adlarını kaybettiniz ve her numaranın kime ait olduğunu bilmek istiyor olabilirsiniz.

En İyi NumLookup Alternatifi: Ne Olabilir?

NumLookup ücretsiz bir hizmet sunsa da, alternatif seçenekler olup olmadığını görmek iyi bir fikirdir. İşte araştırmamızda keşfettiklerimizden bazıları.

Detectico Nedir?

detectico-reverse-number-lookup

NumLookup'a bulduğumuz en iyi alternatif olmasa da en iyilerinden biri Detectico. Bu uygulama ve web sitesi, kullanıcıların telefon numaralarını sahiplerine, operatör ayrıntılarına ve GPS konumlarına göre kontrol etmelerine olanak tanır. Site de modern ve yeni.

Detectico Ters Telefon Numarası Aramada Nasıl Yardımcı Olabilir?

Detecico'nun tersine telefon arama yaklaşımı NumLookup'a benzer, ancak önemli farklılıklar vardır. Detectico'yi yüklediğinizde, modern bir arayüz ve takip etmek istediğiniz numarayı girebileceğiniz bir kutu göreceksiniz. Numarayı girdikten sonra 'tespit et' butonuna tıkladığınızda size numara hakkında detaylar verilecektir.

Daha sonra 'konum al' seçeneğine tıklayarak telefon numarasının konumunu ve tam koordinatlarını gerçek zamanlı olarak almayı seçmek de mümkündür. Bu ücretli bir özelliktir, ancak birini takip etmeniz gerekiyorsa denemeye değer. Detectico, telefona tıklamanız için bir bağlantı içeren bir metin mesajı gönderecektir. Bu daha sonra size konumu gönderecektir.

NumLookup ve Detectico Özellikler Karşılaştırması

Her iki uygulama arasındaki fark açıktır. NumLookup size sadece kimin aradığını söyler. Buna karşılık, Detectico size telefonun gerçek zamanlı olarak nerede olduğu da dahil olmak üzere numara hakkında daha fazla bilgi verecektir. Bu, örneğin sevdiğiniz birinin nerede olduğunu bilmeniz gerektiğinde kullanışlıdır.

  1. Kullanıcı Deneyimi

Hem Numlookup hem de Detectico, Sitejabber ve Trustpilot gibi üçüncü taraf web sitelerinde incelemelere sahiptir. Her ikisi için de yorumlar benzer ve oldukça olumlu. Numlookup, Trustpilot'ta daha fazla incelemeye ve daha yüksek bir ortalama puana sahiptir.

  1. Kullanıcı Arayüzü

Bu konuda hiç şüphe yok: Numlookup, görünüşü ve işleyişi açısından eski moda. Evet, işini yapıyor, ancak Detectico son yıllarda tasarlanmış gibi görünüyor ve kullanıcı arayüzüyle diğer siteleri geride bırakıyor.

  1. Ters Telefon Numarası Arama Karşılaştırması

Her iki site de telefon numarası arama konusunda etkilidir ve incelemelerden elde edilen bilgiler her ikisinin de doğru olduğunu göstermektedir. Ancak, konum ek özelliği Detectico'nin daha iyi bir hizmet olduğu anlamına geliyor.

En İyi 5 NumLookup Alternatifi Listesi

Bu gibi siteleri ve uygulamaları incelerken, alternatifleri karşılaştırmaya değer. İşte piyasada neler olduğunu görmek için Numlookup'ye en iyi alternatiflerden 5'i. Detectico, USPhoneBook, Truecaller, XResolver ve AnyWho'yu ele alıyoruz. İşte bulduklarımız.

Detectico

Detectico_Location1

Detectico, bize göre Numlookup'ye en iyi alternatiftir. Sadece aynı özelliklere sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda gerçek zamanlı GPS konumu gibi ek özelliklere de sahip oluyorsunuz. Dahası, bakması ve kullanması daha güzel bir site; modern hissettiriyor.

USPhoneBook

Usphonebook

USPhoneBook, 100% ücretsiz olması ve bir telefon numarasının sahibini bulmak için kullanılabilmesi açısından NumLookup'a çok benzer. Kullanıcıların 10 haneli telefon numarasını girmeleri yeterlidir ve ek iletişim bilgileri ve kişinin adı ve adresi de dahil olmak üzere numara hakkında önemli ayrıntıları öğrenebilirler.

Truecaller

Truecaller

Truecaller, cep telefonu kullanıcıları için bir arayan kimliği ve spam engelleme uygulamasıdır. Aradığınız bilgileri bulmak için uygulamayı indirebilir veya web sitesini kullanabilirsiniz. Hatta spam olan numaralar hakkında bilgi edinerek onları engelleyebilirsiniz.

XResolver

XResolver, Xbox Live'daki oyuncuların IP adreslerini ve konumlarını bulmak için kullanıldığından biraz farklıdır. Bu, Xbox'ta oyun oynarken tacize uğrayan kişiler için kullanışlıdır. Gizliliğinizi korumak için kişisel IP adreslerini bile kara listeye alabilirsiniz.

AnyWho

AnyWho, kullanıcıların kişileri, işletmeleri ve yerleri bulmalarını sağlayan bir web sitesidir. NumLookup gibi bir ters telefon arama aracı içerir. Kullanıcıların arama kutusuna numarayı girmeleri yeterlidir ve kime ait olduğunu bulurlar. Kayıtlı adreslerini de bulmanız mümkün olabilir.

Hangisini Seçmeli?

İncelediğimiz ve araştırdığımız tüm uygulamalar arasında Detectico telefon numarası izleyici listelerin başında tekrar tekrar karşımıza çıkıyor. Bunun nedeni benzersiz bir şey sunması: bir telefon numarasının konumunu gerçek zamanlı olarak bulma yeteneği. Evet, bu ücretli bir ekstra, ancak kullanıcılara yığınla faydası olduğunu düşünüyoruz.

Sonuç

Sonuç olarak, çok sayıda telefon numarası takip seçeneği mevcuttur ve tercih ettiğiniz birini bulana kadar hepsini kullanabilirsiniz. Şahsen biz Detectico'yi tercih ettik çünkü yapmanız gerekeni basitçe yapıyor ama aynı zamanda modern bir havası var ve kullanıcı dostu. Ayrıca, GPS konum özelliğine erişmek güzel.